Polen Alerjisi Terapileri

Polen Alerjisi

Kasvetli geçen kocaman bir kış mevsiminden sonra günümüzle beraber içimizi de aydınlatır baharın yaydığı ışık. Neşe ve huzurun birarada geldiği güzel ilkbaharda bir de polenler olmasa her şey ne de kusursuz olacaktır oysa!

Saman nezlesi olarak da bilinen polen alerjisi baharla birlikte kendini gösteren ve burun kaşıntısı, burun akıntısının ön planda olduğu, bununla birlikte gözlerin, bronşların ve cildin de etkilendiği bir alerji tablosudur. Tüm bunlara ek olarak kişide halsizlik, uykusuzluk ve yorgunluk gibi şikayetleri de ortaya çıkarır. Polen alerjisi, adından da anlaşılacağı gibi bahar aylarında yeşerip büyüme gösteren ağaçlar, çayır çimen ve yabani otlardan salınan polenlerden kaynaklanan bir olumsuzluktur.

Polen Alerjisinin Belirtileri

Burunda:

Polenlerin etkilediği ilk bölge burun ve çevresidir. Şiddetli kaşıntı hali, arkasından oluşan su şeklindeki akıntı polen alerjisine işaret eder. Burunda tıkanıklık ve rahat nefes alamama, arka arkaya gelen hapşırma da alerjinin diğer belirtileridir.

Gözde:

Polenlerin olumsuz şekilde etkilediği gözlerde önce sulanma daha sonra da kızarıklık ve kaşıntı olarak kendini belli eder. Kimilerine belirtiler sadece bunlarla sınırlıyken kimilerinde gözlerde şişme ve çapaklanma, şiddetli kaşıntı ve ağrı oluşabilmektedir.

Deride:

Cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık alerji sinyalini vermektedir. Kızarıklığa ek olarak kaşıntı ve döküntü polenlerle pek de iyi anlaşamadığınızın bir göstergesidir. Kimi hastalarda bu durum egzamaya kadar ulaşır.

Polen Alerjisi Terapisi

Saman nezlesi diye de bilinen polen kaynaklı alerjinin tedavisinde sıkça başvurulan yöntem biorezonans terapileridir. Biorezonans terapileri ile amaçlanan, alerjiye neden olan maddelerin vücuttaki patolojik frekansını sıfırlamak ve vücuda güçlendirilmiş normal frekanslar vermektir. Uygulanan bu terapiler kişinin alerji boyutuna göre şekillenmekle birlikte 3 – 6 seans ilk adım başlangıç terapsi şeklinde uygulanır. Çabuk cevap veren bünyeler için 3 – 6 seans yeterli olmaktadır. Ancak az önce de söylediğimiz gibi kimi bünyelerde bu seans sayısı sadece başlangıç da olabilmektedir.

Uygulanan terapiden sonra organizma alerji yapan maddeleri normal frekans kodundan algılama sürecine girer. Bunun sonucunda hastalık tablosu tekrardan oluşmaz. Biorezonans polen alerji terapisi ilaç kullanılmadan uygulanan bu nedenle de her bünye için aynı güvenirliği koruyan bir uygulamadır. Üstelik sonuçları gülümseten sonuçlardır.