Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kolay Zayıflamanın Yöntemleri

Her giydiğinin yakışmasını isteyenler, incecik beliyle herkesi kendine hayran bırakmayı hedefleyenler, ideal ölçülere sahip olmanın gururunu özleyenlerin ortak amacı hiç şüphe yok ki kilo vermektir. Peki süslü cümlelerde basit gibi duran kilo verme işi gerçekten de kolayca gerçekleşebilir mi?

 

Bol Su İçmek

Vücudunuz için yapacağınız belki de en büyük iyilik onu suya doyurmaktır. Bol su içerek hücre yenilenmesini destekleyebilir, cildinizi canlı ve parlak tutabilir aynı zamanda da metabolizma hızını arttırarak kolay kilo vermeyi destekleyebilirsiniz. Su içtiğinizde hızlı kilo vermenizin bir nedeni de suyun midede şişkinlik yapması ve bunun sonucunda yemek yeme isteğinin azalmasıdır.

 

Uykuyu Düzenlemek

Kolay kilo vermek için sadece beslenme programlarını düzenlemek doğru olmaz. Aynı zamanda uyku saatlerini de düzene sokmalısınız. Az uyumak obezite tehlikesini doğurur. Özellikle kilo vermeyi amaçladığınız dönemlerde uykularınıza dikkat etmeli, aynı saatlerde ve aynı uzunlukta uyumaya özen göstermelisiniz. Düzenli olarak 7 saatlik uyku periyotları sizin için ideal olandır. Unutmayın ki uykusuzluk durumunda vücut stres hormonları salgılamaya başlar. Siz de bu stresli durumu dağıtmak için tatlı yeme isteğiyle güne başlarsınız.

 

Hayatı Hareketlendirmek

Kilo alımının önemli nedeni çok yemekten ziyade yenilenlerin enerjiye dönüştürülememesi yani yakılamamasıdır. Peki vücuda alınan kaloriler nasıl yakılır? İnsan vücudu mükemmel şekilde işleyen bir saat gibidir. Bu işleyişte de hareket esas olandır. Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok kaloriden kurtulursunuz. Bu prensiple mutlaka hayatınızın bir yerlerine spor ya da egzersiz sığdırabilmelisiniz. Her mevsime, her yaşa ve her beden özelliğine uygun olan yürüyüş vücuttaki tüm kasları çalıştırmak ve kalori yakmak için oldukça ideal bir spordur. Üstelik vücudu fazla yormadan ve yıpratmadan spor yapmış olursunuz. Bunu başarırsanız kolay şekilde kilo verdiğinizi görürsünüz.

 

Doğru İçecek Tercih Etmek

Kolay kilo vermenin yollarından belki de en basiti gün içinde seçtiğiniz içeceklere dikkat etmektir. Sadece bardağınıza koyduğunuz içeceğin ne olduğuna dikkat ederek kilo vermek fikri yeterince cazip değil mi? İçecek seçimindeki birinci kural kesinlikle şekerli içeceklerden tüketmemek şeklindedir. Şekerli çay, şekerli kahve, paket meyve suları yasaklılar listesindeki içeceklerdendir. Bunun yerine yeşil çay tüketerek kolayca kilo verebilirsiniz.

 

Yeterli Protein Tüketmek

Sanıldığının aksine et ve et ürünleri yani protein içeren yiyecekler kilo aldırmaz, kilo vermenizi destekler. Bunun nedeni vücudun proteini parçalamaya çalışırken harcadığı enerjinin basit karbonhidratları parçalarken harcadığı enerjiden çok daha fazla olmasıdır.