Kısa Sürede Zayıflama

Kısa sürede zayıflama

Kısa sürede zayıflama

Kısa sürede zayıflama ile sahip olduğumuz kilolardan kurtularak daha sağlıklı ve güzel görünmenin türlü yolları vardır. Şok diyetler, protein diyetleri, yoğun spor ve egzersiz uygulamaları, bölgesel yağ aldırma uygulamaları, sağlıklı beslenme listeleri oluşturma gibi. Hiç şüphe yok ki bunlar içinde en doğru olan uygulama sağlıklı yiyeceklerden oluşan bir liste yapmak ve bu listeyi geçici bir süre uygulamak yerine hayatımızın temeline oturtarak yaşam tarzı haline getirmektir.

 

Kısa Sürede Zayıflamanın Altın Anahtarları Nelerdir?

Kısa sürede kilo vermek istiyor ve bu kiloları bir daha hayatınızda istemiyorsanız yapmanız gereken temel uygulama metabolizma hızınızı arttırmaktır. Hızlı bir metabolizma demek vücuda alınan kalorinin fazlasının yakılarak enerjiye dönüşmesi anlamına gelmektedir. Bu sayede alınan kalorilerin vücutta birikmesine engel olmuş olursunuz. Kilo almak gibi bir olumsuzluk yaşanmayacağı gibi istenen kilo kaybı da gerçekleşmiş olur.

Vücudun metabolizma hızını arttırmanın çeşitli yolları vardır. Bunların ilki yemek yeme alışkanlığını şekillendirmekten geçer. Günlük beslenmenizin temelin karbonhidratların oluşturmasına izin vermemelisiniz. Diğer ifadeyle tahıl ürünlerinden olan ekmek ve türevlerini beslenme listenizin ilk sıralarından almalı hatta mümkünse bu besin grubundan tamamen kopmalısınız. Unutmayın ki karbonhidrat ağırlıklı beslenme açlık hissini tetikleyecek ve metabolizma kendini korumaya alarak kalori yakımını yavaşlatacaktır.

Bol su içmek hızlı kilo vermenin bir başka güvenli yoludur. Gün içinde yeterli miktardaki su tüketimi var olan metabolizma hızını ortalama % 35’ e kadar hızlandırmaktadır. Yani başka hiçbir uygulama yapmadan sadece su içerek bile zayıflamayı destekleyebilirsiniz.

Bedensel hareketliliğinizi arttırarak hızlı kilo vermeyi başarabilirsiniz. Bedensel hareketliliği arttırmak için ise yapabileceğiniz en iyi uygulama sizin için uygun olan bir spor dalına yönlenmektir. Mevsime ve size uygun bir spor seçerek kilo verebilirsiniz. Sahilde uzun bir yürüyüş, keyifli bisiklet turları, plajda eğlenceli voleybol maçları bu iş için biçilmiş kaftan. İsterseniz salon sporlarından birini de seçebilirsiniz. Hem bu sayede yaz kış demeden kesintisiz bedensel aktivitenize devam edebilirsiniz.

Şekeri hayatınızdan çıkarmak hızlı kilo vermede en büyük yardımcınız olacaktır. Şekerin hızlı şekilde kana karışması ani şeker yükselmesine, ardından da ani şeker düşüşlerine yol açar. Bu da sizi yemek yemeye iter. Fazla ve gereksiz beslenmeye başlamış olursunuz. Vücudunuzun şeker dengesini alt üst eden bu beslenme şekli kilo almanıza neden olur.