Kilo Vermenin Sırları

Kilo Vermenin Sırları

Kilo Vermenin Sırları

Vücudun olması gerekenden daha fazla kilo taşıması durumunda obezite dediğimiz sağlık sorunları baş gösterir ve kişi kendi sağlığı için en kısa sürede fazla kilolarından kurtulmalıdır. Kilo vermeyi bir güzellik basamağı olarak değerlendirmekten ziyade sağlıklı olmanın ön koşulu olarak görmek gerekir. Ancak bu sayede kalıcı kilo verme sağlanır.

Kilo Vermenin Sırları

Kilo vermek için bazı adımları sırasıyla atmak kişinin işini kolaylaştıracaktır. Bunun için ilk olarak vücudunuzdaki fazla kiloları net şekilde belirleyin, özellikle birikme yoğunluğunun hangi bölgelerde olduğunu somutlaştırmaya çalışın. Bu sayede ilerleyen zamanlarda bölgesel çalışırken işiniz daha kolay olur.

İkinci adımda beslenme şeklinizi ciddi bir gözle değerlendirin ve kendinize karşı acımasız olun. Beslenmenizin içindeki her yanlışı tereddüt duymadan silin. Unutmayın ki bu beslenme şekli geçici bir uygulama olmaktan çok bir yaşam tarzı olarak belirlenmeli ve kabul edilmelidir.

Kilo verirken yıpranmak istemiyorsanız kahvaltı alışkanlığını edinin. Günün en güçlü öğünü olan bu öğün aynı zamanda vücudunuzu direnç merkezidir. Kendinize bir kahvaltı ritüeli belirleyin, bu ritüelden çıkmayın. Kahvaltınızdan hiçbir şekilde şekerli besinler bulundurmayın. Ayrıca karbonhidrat deposu ekmek, hamur vb besinlerden uzak durun.

Kilo vermenin sırlarından biri de bol bol su tüketmektir. Su içmek vücudun metabolizma hızını arttırdığı için kilo verme döneminde sizin yardımcınız olmaya adaydır. Başka hiçbir şey yapmadan sadece su içerek metabolizma hızınızı arttırabilir, bu sayede kilo verebilirsiniz. Suyun hayat kaynağı olduğunu bilin ve ona göre bol su içmeyi hayatınızın bir parçası haline getirmeye çalışın.

Vücudun tembelliğe alışması gerçekten kötüdür, üstelik bu alışkanlık haline gelirse bırakması zor olacaktır. Siz iyisi mi bedeninizi gün içinde belli hareketlere alıştırın. Günlük işlerinizi yaparken bile bu hareketliliği sağlayabilirsiniz. Söz gelimi asansör kullanmak yerine merdiven inip çıkmak, yemek öncesi ve sonrası koridorda tempolu birkaç tur atmak, marketten herhangi bir ihtiyacınızı alacağınız zaman bir sokak ötedeki marketi tercih ederek yolu uzatmak gibi küçük uygulamalarla bedensel hareketliliğinizi dengeleyebilirsiniz.

Kalorinin sadece yenerek alındığını düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Masum gibi görünen şekerli içecekler müthiş bir kalori tuzağıdır, yemek olmadıkları için tüketildikleri anda tokluk hissine neden olamazlar ve tüketilmelerinin ardından yemek yeme isteği yaratırlar bu nedenle daha tehlikelidirler. Kısacası zararlı içecekleri hayatınızdan çıkarın.