İdeal Kilo Verme

İdeal Kilo Verme

Hepimizin ortak kaygısı olduğumuzdan daha zayıf görünmektir. Bunun nedeni kimilerinde sağlık sorunlarını aşmak, kimilerinde ise fit bir görüntü yakalayıp bedensel görüntü anlamında tatmin noktasını yakalamaktır. Nedeni her ne olursa olsun aynı noktada toplanırız; kilo vererek ideal kiloya gelebilmek. Peki ideal kilo verme nasıl olur ?

İdeal Kilo Verme Yöntemleri:

Kendinizi Sevin

Kilo vererek ideal ölçülerinize kavuşmak için ilk olarak kendinizi sevmelisiniz. Kendinizle barışık bir yaşam sürmek, gününüzü özel ve güzel kılmak hayata bakışınızı değiştirmek yolunda atılmış değerli bir adımdır. Bunun için de kilo vermenin ilk koşulu kendinize değer vermenizdir.

 Aldığınız Kalorileri Kontrol Altında Tutun

İdeal kilo verme yöntemlerinin başında günlük kalori alımının kontrol edilmesi gelir. Kilo kontrolünü sağlayabilmek için gün içinde kaç kalori aldığınızı, bununla birlikte kaç kalori harcadığınızın dengesini kurabilmesiniz. Bunu başarabilirseniz ideal yolla kilo vermeyi başarırsınız.

Beslenme Listesi Yapın

Kendi kendinize kilo vermenin en etkili yolu beslenme listesi hazırlamak ve bu listeye uymaktır. Listeniz haftalık olarak hazırlanmalı ve haftanın her günü için ayrı bir listeleme yapılmalıdır. Bu sayede kısa ve uzun vadede neler tükettiğinizi somut şekilde görmüş ve kontrol etmiş olursunuz. Beslenme listeniz 3 bölümden oluşabilir. “hiçbir zaman yemememiz gerekenler” “arada yiyebileceğiniz yiyecekler” ve “asla tüketmemeniz gerekenler” olarak sınıflayacağınız besin grupları net şekilde hareket etmenize yardımcı olacaktır.

Spora Yönelin

İdeal kilo vermenin mantığında bedeni ve ruhu yormamak vardır. Kendinizi çok fazla zora soktuğunuz, günün bütününde kilo vermeye odaklanıp hayatı kendinize zehrettiğiniz bir zayıflama sürecine girerseniz bu süreçte ya başarısız olursunuz ya da çok fazla yıpranırsınız. Her iki sonuç da pek parlak görünmemektedir! Bu nedenle ideal kilo verme aşamasında emin adımlarla ilerlemeli ve yaptığınız işten zevk almaya çalışmalısınız. İşte spor bu noktada size destek verecek bir aktivitedir. Spor sayesinde güvenle ilerlerken kilo vermenin tadını çıkarırsınız.

Biorezonansı Deneyin

İdeal zayıflama serüveninde belki de sizin yanınızda olan tek dış destek biorezonans zayıflama yöntemidir. Biorezonans terapiler sayesinde kendinizi hırpalamadan, sıkıntıya sokmadan kilo verirsiniz. Üstelik verdiğiniz kiloları tekrar alma riskiniz de olmaz.