Evde Zayıflama Yolları

Kilo vermek hangi yaşta olursanız olun sıkıntılı bir süreç olarak düşünülür. Belki sırf bu yüzden sadece iki gün sürdükten sonra yarım kalan diyetler, aylarca devam edeceğim hayaliyle başlanan ama o da ikinci haftada terk edilen spor salonları hikayelerine sıkça rastlarız. Kilo vermeyi zorlaştıran etkenler araştırıldığında bu durumun altında yatan nedenin çok ilginç olduğu görülmektedir. Evde Zayıflama Yolları. Kilo vermeyi zorlaştıran asıl neden kişinin zayıflama sürecinde kendini aşırı bir baskı altında hissetmesi, bu nedenle de tam performans gösterememesidir. Bu durumun aşılması için yapılması gerek şey kişinin rahat hissettiği bir ortamda kilo verme sürecini başlatmasıdır.

Evde Zayıflama Yolları

 

Evde Zayıflama Yolları:

Evde zayıflamak için birden fazla alternatifiniz bulunur. Bunlardan ilki beslenme şeklinizi şekillendirmektir. Ancak bu şekillendirme kendi zevkinize ya da aile bireylerinin günlük ritüellerine göre olmamalı. Yani kafanıza göre pişirdiğiniz yemeklerden az porsiyon yemek şeklinde bir yol izlemek sizi sonuca götürmez. Bunun yerine bilinçli şekilde hazırlanmış ve kalori hesabı yapılmış, bununla birlikte protein, mineral, vitamin miktarının eşit dağıldığı bir menü hazırlamak gerekir.

Bu aşamadan sonra atacağınız ikinci adım öğün saatlerinin düzenlenmesidir. Önemsiz gibi görüp de sonraya bırakmamanız gereken önemli bir basamaktır. Sabahın ilk beslenmesi olan kahvaltı doğru saatte ve uygun yiyeceklerle yapılmalıdır. Kahvaltı etmek için fazla geç kalmamalısınız. Vücudunuz güne başlarken siz ona gereken enerjiyi vermezseniz vücut kendini rölantiye alacaktır. Bunu yapmayın. Öğün aralarındaki saatleri eşit ayarlamaya çalışın ve her gün genellikle aynı saatlerde yemeye çalışın. Son olarak akşam yemeği en hafif olması gereken öğündür. Bu nedenle kesinlikle geç saatlere kalmamalı. 18.30 akşam yemeği için en geç saatiniz olsun.

Evde zayıflamanın yollarından biri de günün aynı saatinde egzersiz yaparak vücudu harekete geçirmektir. Bu uygulamayı hemen her gün ve aynı saate yaparsanız vücut, ritmi yakalayacağı için daha hazır olacak ve bu sayede kalori yakımı daha hızlı gerçekleşecektir.

Evde zayıflamak için sık başvurulan yollardan biri de dans etmektir. Özellikle hareketli danslar sizi kısa zamanda terletir. Vücut ısınızın hızla arttığı ve terlediğiniz bu danslar sayesinde kilo verebilirsiniz.

Sakin bir ortam olan evinizde zayıflamak için asansör yerine merdivenlere yönelin. Gün içinde birçok kere kullandığınız merdivenler siz farkına varmasanız da enerji yakımını destekler.