Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü

Diyetsiz Zayıflamak

Diyetsiz zayıflamak

Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü

Kimileri için fit bir görüntüye kavuşmanın ilk basamağı olan kilo vermek aslında sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak için hedeflenmelidir. Amaç her ne olursa olsun kilo vermek yoğun diyet programlarını ve bunları uygulamanın zorluklarını da akla getirir. Özellikle kadınlar için diyet yapmadan kilo vermek ne büyük bir ödüldür !

Diyetsiz Kilo Vermek İçin Altın Kurallar

Yemeğe Çorbayla Başlamak :

Çorba düşük kalorili ve besleyici bir yiyecek olması dolayısıyla kilo vermek isteyenlerin favori yemeği olmalıdır. Üstelik midenin kapasitesinin bir kısmını dolduracağı için diğer yemekler daha az tüketilecektir. Ancak bu noktada yağlı ve kremalı çorbalar kesinlikle sofranızda yer almamalıdır.

Daha Fazla Sebze Ve Meyve Tüketmek :

Aslında beslenmek bir kültürdür ve doğru beslenme alışkanlık haline getirildiğinde kilo vermek de kendiliğinden gelecektir. Sebze ve meyveler zengin vitamin mineral içerikleri ve düşük kalorileri ile sağlıklı olmanın altın anahtarı gibidir. Bol lifli sebzeler tokluk hissi de verir unutmayın. Özellikle akşam yemeklerinde sebzelerle hazırlanmış yemekler tercih edip ara öğünlerinizi meyvelerle zenginleştirerek kilo vermeyi başarabilirsiniz. Yemeklerinizi hazırlarken pişirirken değil de pişirdikten sonra yağ eklemeniz tavsiye edilmektedir.

Bol Su İçmek :

Vücudun yaşam pınarı bol su tüketmektir. Ne kadar çok su içerseniz o kadar sağlıklı bir vücuda, parıldayan bir cilde sahip olursunuz. Üstelik bunların yanında su tüketmek metabolizma hızını ortalama % 20 – 25 civarında arttırmaktadır. Hızlı bir metabolizma ise diyet yapmaya gerek kalmadan kilo vermek anlamına gelmektedir.

Yemek Süresini Uzatmak :

Belki de kilo vermenin en kolay yolu yemek yerken acele etmemek, bunun yerine yemek süresini olabildiğince uzatarak doyma hissinin oluşmasını sağlamaktır. Bilindiği üzere doyma hissi beyne gönderilen sinyallerle alınır. Kısa sürede ve hızlı yemeye çalışırsanız doyma hissi oluşmayacağından çok fazla yersiniz. Bunun yerine yavaş yavaş yerseniz bir süre sonra beyne ulaşan sinyaller sizi yemekten alıkoyacaktır.

Servis Tabaklarını Küçültmek :

Kilo vermek için atacağınız bir diğer adım da yemek yerken kullandığınız tabakları küçültmek olmalıdır. Küçülen yemek tabakları her öğünde sizin için bir iyilik yapacak ve 3 – 4 kaşık eksik yemenizi sağlayacaktır.

Spor Yapmak :

Bedensel aktivilerinizi arttırarak kalori yakımını hızlandırmanız mümkündür. Üstelik mevsime uygun spor dallarına yönelirseniz bu iş çok zevkli olacaktır. Öyle ki hızlı ve sağlıklı şekilde kilo verecek ama bunun farkında bile olmayacaksınız.