Çabuk Zayıflamanın Yolları

Çabuk Zayıflamanın Yolları

Çabuk Zayıflamanın Yolları

Kimileri belli sağlık sorunlarından dolayı sahip oldukları fazla kiloları vermek ister, kimileri de görüntülerinde mükemmelliği yakalamayı amaçladıkları için gözlerine batan birkaç kilodan kurtulmayı hedefler. Nedeni her ne olursa olsun kadın erkek herkeste bir zayıflama telaşı vardır. Bu telaş yaz aylarıyla beraber daha da artar. Çok uzun zamana yayılmayan, çabuk sonuç veren uygulamalarla zayıflamak mutluluk kaynağıdır. Çabuk Zayıflamanın Yolları;

Çabuk Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

Çabuk zayıflamanın temelinde günlük kalori dengesinin iyi ayarlanması esası yatar. Gün içinde alının kalorinin yakılan kaloriden az olması sağlanırsa çabuk kilo verme gerçekleşir. Bunu başarabilmek içinse beslenme programının çok iyi yapılması gerekir. Çabuk zayıflamak istiyorsanız kendinize haftalık beslenme programı hazırlamalısınız. Karbonhidrat – protein dengesinin sağlandığı, mineral ve vitaminlerle zenginleştirilmiş bir beslenme listesi sizin için ideal liste anlamına gelir. Ancak listeyi kulaktan dolma bilgilerle kendiniz hazırlamak yerine bir beslenme uzmanından destek almalısınız. Bu en sağlıklı yoldur.

Beslenme listesini oluştururken sizin için “yasaklılar” adıyla anacağınız ve ne olursa olsun tüketmemeniz gereken bazı yiyecekler bulunsun. Bunların başında şeker gelmelidir. Şeker sağlıklı bir vücut için sadece zehir anlamı taşır, hiçbir faydası yoktur. bu nedenle nefsinize hakim olmalı ve şeker tüketimini sıfırlamalısınız. Şekeri hemen takip eden gıda grubu karbonhidrat içeren yiyeceklerdir. Bu yiyecekler de oldukça uzun bir liste oluşturmaktadır. Başta ekmek, makarna, pilav, börek poğaça türevi hamur işleri sizin yasaklılar listenizde ilk sıralarda yer almalıdır. Son grubu ise şeker ve gaz içeren içecekler oluşturmaktadır. İçecek tüketerek kalori almak tamamen boşa hamallıktır. Çünkü bu içecekler tokluk hissi yaratmadığı için hemen ardından yemek yeme isteği duyarsınız. Bu ise kilo alımına neden olur. Suyun en güzel içecek olduğunu bilin ve bol bol su tüketin. Şekersiz olmak koşuluyla içecekler listenize çay ve kahveyi de ekleyebilirsiniz.

Çabucak zayıflamak istiyorsanız süreci hızlandırmanın garanti yolu spor yapmaktır. Haftanın belli günlerinde, mümkünse her gün ya da beş gün, düzenli saat aralıklarında yapacağınız spor sayesinde çabuk zayıflamayı başarabilirsiniz.

Yapacağınız spordan maksimum düzeyde fayda görebilmek için seçiminizi yaparken;

Sevdiğiniz bir spor dalına yönelin,

Bedeninize uygun olan sporu seçin,

Sağlık durumunuzu göz önüne bulundurarak spor tercihi yapın,

Günde en az 1 saatinizi bu spora ayırın.