5 Kilo Vermek

5 Kilo Vermek

5 Kilo Vermek

“Ah keşke şu pantolonun içine girebilsem.”, “Çok değil 5 kilo versem ne güzel olur.”, “yok yok bu böyle olmayacak acilen kilo vermeliyim.” gibi cümleleri artık kendinize daha sık kuruyorsanız kolları sıvamak ve vermek istediğiniz kilolardan kurtulmak için işe koyulmalısınız. Kilo vermek herkesin hayalidir. Ancak bunu sadece istiyor gibi görünmek işe yaramaz. Gerçekten niyetine girmeli ve kararlı olmalısınız.

Peki fazlalık olarak gördüğünüz 5 kiloyu nasıl vermelisiniz?

Kilo vermenin ilk adımında zehir kabul edilen şekerden uzak durmak yatar. Şeker bilinen en tatlı zehirdir ve etki, daha doğrusu vücuttaki tahribat alanı oldukça geniştir. Bu anlamda şekeri hayatınızdan çıkararak büyük bir adım atmış olursunuz. Meyvelerde bulunan şekerin bile masum olmadığını kabul edersek bu maddenin zararı hakkında az çok bir çıkarımda bulunabiliriz.

Şekerden sonraki en büyük düşmanınız karbonhidratlardır. Özellikle beyaz ekmek, hamurişleri kilo alımının ciddi tetikleyicisidir. Bu nedenle de gün içinde karbonhidrat alımını ortadan kaldırarak kilo vermeyi sağlayabilirsiniz.

Su hayattır sloganı hemen hemen herkesin ezber ettiği bir bir söylemdir ve evet gerçekten de su içmek vücuttan kilo atımını destekler. Bunun iki farklı sebebi vardır. Su içmenin vücut için ilk faydası vücudun metabolizma hızını arttırmasıdır. Başka hiçbir uygulama yapmadan sadece su içerek metabolizma hızınızı ortalama % 35 hızlandırabilirsiniz. Bunun dışında su içmek midede şişkinlik hissi yaratır. Yemeklerden önce büyük bir bardak su içerek yeme isteğinizi bastırabilir, bu sayede kilo verebilirsiniz.

Vücutta yağ depolanmasının temelinde hareketsiz yaşam tarzı vardır. Fazla rahata alışmak zamanla kilo alımına neden olur. Vücudunuzdaki birikmiş yağlardan kurtulmak istiyorsanız hayatınıza hareket katmalı, mutlaka bir spor dalına yönelmelisiniz. Mevsime ve sizin vücut özelliklerinize uygun olan bir alana ilgi duyarak sporu hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Bu sayede kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Vücudunuz için taşınması külfet olan kiloları verebilmenin bir başka yolu da biorezonans yöntemini denemektir. Bu yöntem ile vücut yiyeceklere karşı isteksizlik duymaya başlayacaktır. Diğer bir ifadeyle yeme isteğiniz sönecek ve kolayca kilo verebileceksiniz. Vücudun bağımlısı olduğu ve kopamadığı yiyeceklerin belirlenmesi ve bu yiyecekler üzerinden uygulanan beyinden yiyeceklerin silinmesi işlemi yöntemin başarıya ulaşmasında etkili olan işlem basamaklarını oluşturmaktadır.